Skip links

Evcil Hayvan Besleyenler İçin Ev Temizliği Hakkında Öneriler

Evcil dostlar ile yaşama kararı, yeni deneyimlerin de başlangıcı anlamına gelir. Artık evinizin bir bireyi haline gelecek dostlarınız için oluşturacağınız alanlar ve düzenle birlikte onlar ve kendi sağlığınız için yaratacağınız hijyen koşulları da gündeminizin en başındaki konulardan olacaktır.

Evcil hayvanınızı sahiplenmeden önce, ona bir yaşam alanı açmanız önemlidir. Ardından kullanacağı su kabı, mama, şampuan, yatak ve vitaminler gibi temel ihtiyaçları hazırlanmalıdır.
Aranıza katıldıktan sonra ise hayvanınızı evinizin hangi bölümlerine dahil edeceğiniz ile ilgili sınırlar, tuvalet eğitimi, banyo sıklığı, kedilerde tüylerinin taranması, köpek ise dışarı çıkma rutinleri gibi konularda kendinizi ve evcil dostunuzu bu düzene alıştırma süreciniz söz konusu olacaktır.

Evcil hayvanlarınız için oluşturulan düzen sonrası onlara göstereceğiniz sevgi ve ilgi de önem arz eder. Sağlıklı olmaları için banyo düzeni, dışarıdan geldikten sonra patilerinin temizlenmesi, tüylerinin taranması gibi konular sadece ilgi gibi görünse de hijyen açısından da büyük önem taşır. Sağlıklı olabilmeleri, onların öz bakımlarıyla beraber evinizde sağlayacağınız hijyen koşullarını da kapsar. Kendiniz için zararlı olduğunu düşündüğünüz temizlik malzemeleri, evcil dostlarımız için de zararlı olacaktır.

Oyun sırasında veya kendi mama alanlarında yer ile kurdukları temas sırasında, kimyasal temizlik malzemesi ile silinmiş bir zemin oldukça zararlı olacaktır. Evinizde oluşacak koku ve lekelerde kullanılacak ürün, hayvanınızın banyosu esnasında kullanacağınız şampuan ile mama-su kabı gibi beslenme malzemelerini yıkayacağınız temizlik malzemeleri seçiminde doğal ürünlerin tercih edilmesi, kimyasal ile temasını azaltarak uzun vadede sağlıkları için faydalı olacaktır. Mutlaka hayvanlar için özel üretilmiş ürünler tercih etmeli ve araştırarak satın alma yapılmalıdır.

Evinizde yüzey temizliği için, U Green Clean Çok Amaçlı Temizleyici’yi denediğinizde hem ferahlığı hem de doğal temizliği hissedecek ve hayvanlarınız için sağladığınız güvenli ortamın keyfini çıkarabileceksiniz.
Hayvanlara özel ürünlerde ise Pet’s Green Şampuan ve Pet’s Green Leke Çıkarıcı ve Koku Giderici’yi tercih ederek onlara özel ve hassas davranmaya gönül rahatlığı ile devam edebileceksiniz.

Leave a comment