Skip links

Sıkça Sorulan Sorular

Q: U Green Clean hangi alanda temizlik ürünleri üretir?

Green Clean ürünleri Çamaşır, Bulaşık, Genel Temizlik, Bebek ve Hassas Ciltlere özel olmak üzere 5 gruba ayrılır. Çamaşır ürünleri deterjan, yumuşatıcı ve çamaşır suyunu; bulaşık ürünleri ise deterjan, doğal tuz ve parlatıcıyı kapsar. Genel Temizlik ürünlerine çok amaçlı temizleyiciler olarak, mutfak ve banyo temizlik ürünleri dahildir. Bebek ürünleri ise bebeklerin hassas cildine özel olarak geliştirilmiştir. U Green Clean Bebek ürünleri hem bebek kıyafetlerini derinlemesine temizler hem de biberonlar ve emzik gibi bebek aksesuarlarında yüksek performanslı temizlik sağlar. U Green Clean Sensitive ürünleri hassas cilde sahip kişiler için özel olarak geliştirilmiştir.

Q: U Green Clean hangi sertifikalara sahiptir?

U Green Clean ürünleri uluslararası kalite standartlarını karşılar ve EcoGarantie, Vegan, Dermatoloji, Ecolabel, Allergy-Certified ve Helal sertifikalarına sahiptir.

Q: U Green Clean doğayı korumak adına neler yapmaktadır?

U Green Clean, ürün formülasyonundan ambalajlamaya kadar tüm süreçlerde doğa dostu tercihlerde bulunmak için çalışır. Bitki bazlı ve doğada kolayca çözünebilen içerikler kullanır SLS, paraben, fosfat vb. gibi zararlı kimyasallardan kaçınır. Sürdürebilir üretim adına ambalajlarda geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak ekolojik ayak izimizi en aza indirmeye çalışır. Çevre değerlerimiz hakkımızda daha detaylı bilgi almak için Çevre Politikamız sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Q: U Green Clean ürünleri hassas ciltlere uygun mudur?

U Green Clean Sensitive ürünler hassas cilde sahip kişiler için özel olarak geliştirilmiştir.

Q: Geri dönüştürülmüş ambalaj ne anlama gelmektedir?

U Green Clean, ambalajda geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak atık ayak izini azaltır. U Green Clean ürünlerinin paketleri, daha önce kullanılmış mevcut PE ve diğer plastiklerden geri dönüştürülerek üretilir.

Q: U Green Clean ürünleri Vegan mı?

U Green Clean, çevre dostu ve hayvan dostu üretim sistemlerini desteklemektedir. Tüm U Green Clean ürünleri Vegan Society tarafından vegan ürünleri olarak tescillenmiştir. Paketlerin üzerinde bulunan Vegan etiketi, ürünlerin hayvansal madde içermediğini garanti eder.

Q: EcoGarantie Sertifikası nedir?

Ecogarantie etiketi, ürünlerin tüketiciler, hayvanlar ve çevre için güvenli olduğunu garanti eder. Şeffaf üretim süreçleri, malzemelerin etik tedarikini güvence altına alır. U Green Clean ürünleri, gerekli güvenlik, ekolojik ve etik standartlarını karşıladıkları için Ecogarantie sertifikalıdır.

Q: Allergy Sertifikası Nedir?

Alerji Sertifikası, dünyanın her yerinden tüketicilerin cilt alerjisinden korunmak üzere ürünü güvenle kullanabileceğini belirten uluslararası bir sertifikadır. Alerji Sertifikalı etiketli ürünler, cilt tahrişlerine neden olan ve kanser veya üreme hastalıkları ile ilişkilendirilen belirli kimyasalları içermez.

Q: Ürünleriniz %100 doğal mıdır?

Evet, %100 doğaldır. U Green Clean ürünlerimizde kullandığımız, temizliğe etki eden maddelerin tamamı bitkisel hammaddeler içeriyor. Hindistan cevizi yağı, şeker kamışı portakal çekirdeği yağı gibi doğal bitkisel yollar ile elde edilen hammaddeler ile formülasyon oluşturuyoruz. Bu hammaddeler cilt ile uyumludur, cilde yumuşaklık verir. Ürünlerimizin içeriğinde kullandığımız yağlar ise %100 organik sertifikalıdır.

Q: Ambalaj üzerinde neden son kullanma tarihi bulunmamaktadır?

Deterjanlarda yönetmelik gereğince son tüketim tarihi yazma zorunluluğu yoktur. Bu yüzden etiket üzerinde yazmıyoruz. Ama tavsiye edilen tüketim süresi, üretim tarihinden itibaren üç yıldır.

Q: Ürün katılaşması neden kaynaklanır?

U Green Clean ürünlerimiz tamamen bitkisel (doğal) hammaddeler ile üretildiğinden 15 derece altında fiziksel olarak görünümü değişerek kıvam almaktadır. Ürün oda sıcaklığında bekletildiğinde yeniden normal görünümüne dönmektedir. Ürünün temizleme performansı kesinlikle değişmemektedir. U Green Clean ürünlerimizin etiket bilgilerinde de gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

Q: Ürün renk değişikliği neden kaynaklanır?

İçeriğindeki hammaddeler doğal içerikli olduğundan ürün rengi farklılık gösterebilir.

Q: U Green Clean Baby ile U Green Clean Standart ürünleriniz arasındaki fark nedir?

Standart ürünlerimiz ile Baby serimiz arasındaki en önemli fark, bebek ciltleri için ekstra özel hammaddeler kullanmakta olmamızdır. Bu hammaddeler geri yağlandırıcı ve antialerjik özelliktedir. U Green Clean Baby deterjanı ile yıkanan çamaşırlar, bebek cildine temas ettiğinde nemlilik sağlar ve kesinlikle iritasyon ya da tahrişe neden olmaz. Bebek ve hassas ciltli kişiler güvenle kullanabilir.

Q: U Green Clean Standart ile U Green Clean Sensitive ürünleriniz arasındaki fark nedir?

Sadece koku farkı vardır. U Green Clean Standart ürünlerimizde, organik lavanta ve organik portakal yağları bulunmaktadır. Bazı kokulara karşı aşırı hassasiyeti olan tüketicilerimiz, Sensitive grubumuzdaki ürünleri tercih edebilirler. Ürünlerimiz AB’de hassas ciltli kişiler üzerinde dermatolojik olarak test edilmiş ve onaylanmıştır.