Skip links

Çamaşır Makinesini Temiz Tutmanın Püf Noktaları

Çamaşır makinesi icat edildiği 1908 yılından itibaren insanlığın en temel araç gereçlerinden biri olup aynı zamanda sağlık alanını da olumlu anlamda etkilemiştir. Yaşadıkları alanları temiz tutabilme ve temiz giysi giyme alışkanlığını kolayca benimseten çamaşır makineleri ile insanoğlu hijyen olmama durumundan kaynaklı birçok hastalığa da dur diyebilmiştir. Çamaşır makineleri günümüzde farklı ve üstün teknolojiler ile üretiliyor olsalar da temel düşünce her daim “temiz giysi ihtiyacı” olmuştur.

Çamaşır makinelerine ait ironilerden biri de kir ve lekeleri temizlemesine rağmen kendi kendilerini temizleyememe özellikleridir. Nitekim uzun ömürlü beyaz eşya kategorisine sahip bu ürünlerin bakımları, performanslarını doğrudan etkilemektedir.

Çamaşır Makinelerinin Ömrünü Uzatmak için Neler Yapmalıyız?

Makinelerin uzun süre kullanımı ve içerisinde biriken kirler, makinelerin yıpranmasına neden olur. Kir ve tozlar, çamaşır makinesinin ekstra performans sergilemesine neden olacağı gibi makinenin içerisinde de kalıcı olarak yer tutabilmektedirler. Çamaşır makinesinin, yıkama esnasında kendini temizlediği düşünülse de gizli kalmış yerlerinin de temizliğe ihtiyaç duyduğunu unutmamalıyız. Kapak, koruyucu lastik, cam ve kazan gibi kirlerin biriktiği bu alanların düzenli olarak temizlenmesi, makinenizin de ömrünü uzatacaktır.

Çamaşır makinelerinizde kullanacağınız deterjanlar, en az koruma ve temizlik unsurları kadar önem arz etmektedir. Zararlı kalıntı bırakan ve ağır kimyasallardan dolayı durulama süresini uzatan, makinenizi yoran deterjanlardan kaçınmak çok önemlidir. Doğal hammadde kaynaklı ve sıvı deterjan seçimleri, makinenizin giderlerinde oluşacak birikmeleri önler ve doğaya karışan atık sudaki kimyasalların olmaması da çevre için değerli bir katkı oluşturur.

Çamaşır Makineleri Nasıl Temizlenir?

Çamaşır makinesi temizliğinin düzenli ve sık aralıklar ile yapılmıyor olması, görünmez sorunların oluşmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu sorunların belirgin hale gelmesi için ise makinenizin bozulmasını beklemek, daha fazla maliyet ve zaman kaybı demektir. Rutin silme işlemleri ve makinenizi tamamen organik makine temizleyiciler ile ayda bir kez düzenli olarak temizlemeniz en iyi çözüm olacaktır.

U Green Clean Makine Temizleyici, organik portakal yağlı ve %100 doğal yapısı ile, kullanım esnasında makinenizin görünmeyen kısımlarına nüfuz edip temizliğini sağlarken makinenizin performansını da yükseltir.

Yorumunuz