Skip links

Hakkımızda

Uzay Kimya artık ECOGARANTIE
sertifikalı!

Ev bakım ve temizlik ürünleri sektörünün yenilikçi firması Uzay Kimya’dan bir ilk daha. U Green Clean ürünlerinde organik ve doğal hammadde kullanıldığı “ECO Garantie Sertifikası“ ile tescillenmiştir.

Türkiye’de 30 yılı aşkın süredir ürettiği temizlik ürünleri ile pek çok yenilikçi üründe imzası olan Uzay Kimya, 2007 yılından bu yana tüm U Green Clean ürünlerinde organik ve doğal hammadde kullanıyor.

Sertifikalarımız

Doğaya adanmışlığımız artıkonaylı!

İlk defa AB ülkeleri dışında ve Türkiye’de ilk kez Uzay Kimya’ya verilen “Eco Garantie Sertifikası” ise, tüm dünyada ekolojik ürünler için uluslararası kabul görmüş bir belgedir.

Farklı sektörlerden üretici, tüketici ve çeşitli derneklerin ortak belirlediği şartların varlığı, dünyada belli başlı birkaç bağımsız kontrol kuruluşunca uzun ve detaylı çalışmalar ile denetleniyor.

Kriterlerde hammaddelerin yalnızca bitkisel olması değil, bu hammaddelerin üretimi sırasındaki aşamalarda çevresel etkiler de göz önünde bulundurulmaktadır.

Uzay Kimya, uluslararası denetim firması Certysis yapılan değerlendirmede, Avrupa kriterlerinin Amerika kriterlerine göre çok daha sert olduğu bu denetimi başarı ile geçerek, insan ve çevre sağlığına zarar vermeyen bitki özlü hammadde ve bu hammaddelerin kullanıldığı formülleri ile Ecogarantie Sertikası’nı almaya hak kazandı.

Tüketicinin yaşam standartlarını arttırmaya yönelik en iyi ve yeni ürünleri çevreye saygılı olarak üreteceğimize söz veriyoruz.
Sevda ARIKAN
Founder&CEO

Şirketin Kurucusu Yüksek Kimya Mühendisi Sevda Arıkan öncülüğünde 1983 yılından bu yana, Türkiye’de bulunmayan ancak tüketicinin yaşam kalitesini yükseltecek temizlik ürünleri üretmek üzerine faaliyet gösteren Uzay Kimya’dan Türkiye’nin ilkleri:

İlk bulaşık makinesi temizlik seti,

İlk mobilya cilası,

İlk yer cilası,

İlk halı şampuanı,

İlk ahşap temizleyicisi,

İlk bulaşık makinesi jel deterjanı,

İlk leke çıkarıcı mendili,

İlk sıvı çamaşır deterjanı,

İlk çevre dostu temizlik ürünleri,

İlk bebekler için temizlik ürünleri.

Yıllar geçtikçe uluslararası firmalarla rekabet eden köklü ve büyük bir şirkete dönüşen Uzay Kimya, bugün Giz, Uzay, Benim ve U Green Clean markaları ile organik marketlerin yanı sıra Migros, File, Metro, Carrefour gibi zincir marketlere yaptığı özel üretim markaları (Private Label) ile de raflarda yer alıyor.