Skip links

Tüketim Toplumunda U Green Clean

Dünya bize, ihtiyacımızdan fazla satın alma yapmak yerine sadeliğe yönelmemiz gerektiğini hatırlatıyor. Tüketim toplumuna dönüştüğümüz bugünlerde popülariteye önem verirken gerçeklerden uzaklaşıyoruz.

Sahip olduklarımızı korumalı, doğal olanı tercih etmeliyiz. Popüler kültüre ait olma çabası ile doldurduğumuz dolaplarımızı bir düşünelim. Her zaman yenisi eklenir, eskisi gider ve hatta eski olmasa dahi sıkıldıklarımızla da vedalaşırız. Tüketimin farkında olmazsak, doğal olanı da yitiririz. Evet kaybettiklerimiz sadece doğa ve kaynakları değildir. Kendimizi belli kriterlerle sınırlandırıp dayatılanların arkasına saklamak aynı zamanda bir tür benlik kaybıdır. Uzun vadeli çözümleri hedeflemek ve bunu bir yaşam prensibi haline getirmeye çalışmak zorundayız. Şimdi içimizdekini keşfedip bir nefes alıp doğaya teşekkür etmeliyiz. Geleceğe temiz bir dünya bırakmak artık zor olmayacaktır.

Tüketim tercihlerimizi sınırlandırırken alım kontrolü ile birlikte var olanı korumak için uzun vadeli tüketim yöntemlerini düşünmeliyiz. Plastiklerin geri dönüşüm bilinci ile ilgili atık noktalarına götürülmesi, evimizin ve kıyafetlerimizin temizliği için çevreye duyarlı üretim sistemleri ile imal edilmiş temizleyicilerin seçilmesi gibi hususlar önceliğimiz olmalıdır.

U Green Clean, ambalajda geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak atık ayak izini (karbon ayak izini) azaltır. U Green Clean ürünlerinin paketleri, daha önce kullanılmış mevcut PE ve diğer plastiklerden geri dönüştürülerek üretilir. Makinelerde, yüzeylerde ve kıyafetlerde kalıntı bırakmayan doğal hammaddelerden oluşan içeriklerimiz ve ürünlerimiz güven vermektedir. Ayrıca organik sertifikalı yağlar kullandık. Çünkü insan sağlığını ve ozon tabakasını da düşündük.

Uzay Kimya olarak, en başından itibaren sürdürülebilir üretim yöntemlerini seçen, insan ve çevre sağlığını prensip edinen bir firma olduk. Vegan ve Ecogarantie sertifikalı ürünlerimiz sayesinde, tüketiciler ile bilinçli tercihlerde buluşmayı, geleceğe bir umut bırakmayı seviyoruz.

Unutmayalım ki, farkındalık ile yaptığımız seçimlerimiz Dünya için kalıcı çözümler olabilir. Çünkü doğa, birine başka diğerine başka davranmaz.

Yorumunuz