Skip links

Pandemi ve Doğal Temizlik

Tüm Dünya’da etkili olan Koronavirüse karşı korunmak için gerekmedikçe evden çıkmadığımız bu dönemlerde, temizliğin önemi bir kat daha artmış durumdadır. Sıklaşan temizliklerimizle birlikte, astım ya da alerjik kişilerin etkilenmemesi konusu da oldukça önemli bir hale geldi.

Neden Doğal Temizlik?

Sağlık Bakanlığı, koronavirüse karşı bir rehber yayınladı ve yapacağımız temizlik ve dezenfekte işlemleri için detaylardan bahsetti. Temizlik yapılmadan önce evi havalandırmak ve zeminler ile duvarların dezenfeksiyonu için sıklıkla çamaşır suları kullanılması gerektiği bildirilmektedir.
Deterjan seçimi yaparken, doğal hammadde ve yağlar kullanılmış ürünleri tercih etmek önem kazanmaktadır. Hem kokusunun fazla olmaması hem de toksik olmaması bu aşamada astım ve alerjik kişiler için önemli bir özelliktir.
Rehberdeki öneriler, zeminlerin dezenfeksiyonu için sıklıkla çamaşır suları kullanılmalıdır diye devam etmektedir. Ürünlerimiz arasında yer alan U Green Clean Çamaşır Suyu; klor içermemektedir ve bu süreçte en sık kullanacağınız ve güvenebileceğiniz ürünler arasında olmaya adaydır. Bitki bazlı formülü sayesinde etkin bir şekilde temizler ve korur. GDO, Paraben, Klor, SLES, SLS, Sentetik Parfüm, Fosfat ve Petrokimyasal türevler gibi zararlı kimyasallar kesinlikle içermez ve kalıntı bırakmaz.
Ev temizliğiyle birlikte el hijyeninin de sıklıkla sağlanması gerekmektedir. Bitkisel yağ tabanlı sıvı sabunları tercih ediyor olmak, ellerimizdeki iyi bakterilerin yok olmaması ve yıpranmaması açısından önemlidir. U Green Clean Likit Sabun ise ne sıklıkta yıkarsanız yıkayın ellerinizi kurutmaz ve mikroplardan arındırır. Unutmayalım ki mikropların düşmanı, iyi yıkanmış ellerdir.

Tüketici Alışkanlıklarının Değişmesi

Salgın riski devam ederken yöneldiğimiz doğal ürünlerin tercihi ise, salgın sonrasında da artık hem alışkanlıkların devamı hem de farkındalığın yükselmesiyle birlikte devam edecek bir tüketim tercih değişikliğinin de sinyalini vermektedir.

Yorumunuz