Skip links

Bebek Çamaşırları için Neden Özel Deterjanlar Seçilmelidir?

Anneler ve anne adayları için en önemli soruların başında, bebeklerinin çamaşırları için hangi deterjanı tercih edecekleri gelmektedir. Bebeklerin ciltlerinin hassas olması, ciltlerini koruyan floranın henüz oluşmamış olmasından kaynaklanır. Ciltlerine temas edecek giysiler yolu ile kimyasal içerikli ya da bebekler için özel üretilmemiş deterjanlar nedeni ile; tahriş, kızarma gibi istenmeyen durumlar ile karşılaşılabilmektedir.

Bebek Deterjanı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Özellikle bebek deterjanı olarak üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir.
  • Sıvı deterjan olmalıdır.
  • Organik deterjanlar seçilmelidir.
  • Giysileri, ortalama 6 yaşına kadar bebek deterjanı ile yıkanmalıdır.
  • Çamaşırların iyi durulanması ve herhangi bir katkı kalmaması için, doğal hammaddelerden üretilmiş ve kalıntı bırakmayan deterjanlar tercih edilmelidir.
  • Tüm kıyafetleri giydirilmeden önce mutlaka yıkanmalıdır, nemli bırakılmamalı ve ütülenmelidir.

En yakın markete gittiğinizde birçok çeşit bebek deterjanı olduğunu göreceksiniz. İçeriği ile birlikte ve sahip olduğu sertifikalara da bakmanız gerekecektir. Deterjanların kokularının güzel olması hoş bir özellik gibi geliyor olsa da, sentetik parfüm var ise tercih edilmemelidir. Koku sağlamak üzere kullanılan maddeler de bebeğinizin cildine zarar verebilir niteliktedir.

Organik hammaddeler ile üretilen, organik yağlar tercih edilmiş ve bu özelliklerini kanıtlayan sertifikalara sahip deterjanları almaya özen göstermelisiniz. Organik deterjanlara ulaşmak oldukça kolay olmaya başlamıştır. Online veya birçok büyük market zincirinde rastlayabileceğiniz U Green Clean Baby serisi, bebeğinizin cildi için tüm doğal isteklerinizi karşılayacak özelliklere sahiptir.

Yorumunuz